Strefy dłużej

2012-04-13 07:06

 

Do 2026 roku ma zostać przedłużone funkcjonowanie specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. Ministerstwo Gospodarki pracuje nad rozporządzeniem w tej sprawie. To dobra wiadomość, choć mogłaby być lepsza, bo moim zdaniem powinno się bezterminowo wydłużyć funkcjonowanie takich stref.
 
Wszyscy wiemy, że ełcka podstrefa Suwalskiej SSE daje wiele miejsc pracy (podobnie zresztą jak 14 innych stref w kraju). To takie koło zamachowe naszego powiatu. Obawiam się jednak, że gdyby dotrzymać wcześniej przyjętych terminów, czyli końca roku 2020 r. zainteresowanie inwestycjami w SSE znacznie by spadło. Przy większych projektach inwestycyjnych 8 lat to dość krótki okres, aby skorzystać w pełni ze zwolnień podatkowych.
 
Liczę, że po pierwsze termin zostanie przedłużony do 2026 r., a w niedalekiej przyszłości ponownie poprawiony. Trzymam też kciuki, aby nie zabrakło chętnych do zainwestowania w ełckiej podstrefie SSE. Doceniam zabiegi samorządu miejskiego i władz ełckiej SSE o nowych inwestorów – każde miejsce pracy jest na naszym terenie niezwykle potrzebne.