W bibliotece też się dzieje

2012-04-20 07:11

 

Większe koncerty organizują w Ełku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ełckie Centrum Kultury, mniejsze wydarzenia odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Warto dodać, że w przypadku biblioteki wstęp na imprezy jest bezpłatny. Część spotkań, wystaw i konkursów już za nami, ale jeszcze wiele się będzie działo w 2012 roku.
 
W maju MBP zaprasza m.in. na: „Biblioteka po jasnej stronie mocy” (11-12 maja – wszystko o Gwiezdnych Wojnach), „Noc muzeów… w bibliotece” (14-15 maja – wystawa Piotra Malczewskiego i film 3D „Żaglowcem przez pustynię”) i „Piknik z bajką…” (27 maja Ewa Chotomska – spotkanie z pisarką). W czerwcu wystawa „Śladami Wielkich Polskich Podróżników”, turniej w scrabble, rozstrzygnięcie konkursu im. Ireny Misztal, a w lipcu spotkanie w plenerze z Katarzyną Michalak, Olgą Rudnicką i cykl „Wakacje w bibliotece”.
 
Nie zabraknie spotkań jesienią. 21 września Agata Passent o Agnieszce Osieckiej, w październiku himalaista Krzysztof Wielicki, a także Michał Ogórek – satyryk, felietonista i Krzysztof Petek – pisarz. W grudniu zaś zaplanowano wizytę w MBP pisarza Andrzeja Stasiuka, nagrodzonego Nagrodą Literacką Nike 2005 za książkę „Jadąc do Babadag”. Przez cały rok będą organizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży.