Więcej środków na sport

2012-11-06 02:36

Za nami kolejne posiedzenie Rady Sportu. Trwało długo, ale to dlatego, że nie brakowało istotnych tematów, którymi żyją i żyć będą środowiska sportowe. Zastępca prezydenta Ełku Artur Urbański przedstawił m.in. projekt budżetu miasta na rok 2013 w dziale dotyczącym kultury fizycznej i sportu. Zgodnie z założeniami środków ma być więcej o 2 procent w stosunku do budżetu roku 2012. Na dodatek wprowadzone będzie nowe zadanie w budżecie. Chodzi o „sportową markę Ełku”, o której mówiło się od dłuższego czasu.

 

 

W 2013 roku na „sportową markę” przeznaczone zostaną dość pokaźne środki – chodzi o kwotę 200 tysięcy złotych. To na pewno dla klubu, który taką marką zostanie, będzie stanowiło spory zastrzyk finansowy i ogromną pomoc w bieżącym funkcjonowaniu. Na chwilę obecną nie jest znany sposób przydzielania środków, ale prawdopodobnie będzie ogłoszony konkurs, w którym komisja wybierze najkorzystniejszą dla miasta ofertę. Na razie trudno wyrokować, jaki klub zostanie „sportową marką Ełku”, ale powinno to być na pewno takie stowarzyszenie, które potrafi z powodzeniem pokazać się nie tylko w lokalnym środowisku, ale także na szczeblu regionalnym czy centralnym.
 
Członkowie Rady Sportu zapoznali się także z pomysłem zmian w uchwale Rady Miasta dotyczącej przydzielania stypendiów i nagród sportowych. Ponadto poinformowano o końcu prac nad tworzeniem „Strategii Sportu Miasta Ełku na lata 2013-2016” i skierowaniu dokumentu do konsultacji społecznych.