Marsz w obronie wolnych mediów

2012-05-07 07:21

 

Jutro (wtorek, 8 maja) odbędzie się w Ełku marsz w obronie wolnych mediów i Telewizji Trwam. Podobne marsze i demonstracje odbywają się w wielu miejscowościach naszego kraju, a największe zgromadzenie – ponad 100-tysięczne – miało miejsce w Warszawie. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, nie przyznając TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie, zaktywizowała wszystkich sympatyków Radia Maryja i TV Trwam. Ale nie tylko – taka decyzja sprawiła, że w obronie tych mediów jednym głosem mówią środowiska prawicowe. 
 
Nie inaczej będzie w Ełku. Razem w marszu pójdą członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości oraz członkowie stowarzyszenia Dobro Wspólne i ich rodziny. Współorganizatorem jest też miejscowy oddział Akcji Katolickiej. Ełczanie dołączą do milionów Polaków, którzy od kilku miesięcy żądają powszechnego dostępu do TV Trwam w cyfrowym systemie naziemnym.
 
Ponad 2 miliony podpisów po protestem do KRRiTV na razie nie przyniosło spodziewanego rezultatu. Stanowiska setek samorządów lokalnych w obronie mediów o. Tadeusza również. Stąd za jedyną katolicką alternatywą dla innych stacji protestują tysiące na ulicach. Naród żąda wolności, prawdy i pluralizmu w mediach. Ełczanie spotkają się przed marszem na mszy świętej – w katedrze św. Wojciecha o godz. 18. We wtorek, 8 maja demonstracja w obronie toruńskiej telewizji odbędzie się także w Giżycku. Kolejne zaplanowane są na 12 maja w Kaliszu i Przemyślu.