Na imprezy i samochód

2012-05-28 07:28

 

Kilka nieplanowanych wcześniej imprez odbędzie się w Ełku, a ponieważ w budżecie miasta nie znalazły się na to środki, na wniosek prezydenta radni dokonają odpowiednich przesunięć. O jakie imprezy chodzi? Np. o mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, które… odbyły się zimą. Z kasy miasta na zawody przeznaczono 15 tys. zł.  Drugie tyle (czyli 30 tys. zł) trafi do organizatorów II Mazurskiej Gali Sportów Walki (2 czerwca).
 
Na czas mistrzostw Europy powstanie przy plaży miejskiej „Strefa kibica”. Nawet 500 osób będzie mogło wspólnie śledzić każdy mecz Euro 2012. Miasto przeznacza na organizację takiego miejsca ponad 30 tys. zł. Około 40 tys. zł będzie kosztowało w czerwcu „Mini Euro” – zawody piłkarskie dla dzieci z Ełku oraz kilku zagranicznych miast partnerskich. Na promenadzie odbędą się w tym roku dwie imprezy plenerowe (muzyka klubowa, elektroniczna, lasery, itp.), które w sumie pochłoną z budżetu Ełku ponad 70 tys. zł.
 
Kolejnym wydatkiem ma być partycypowanie w kosztach organizacji „Air Show”, które zostało zaplanowane na pierwszy weekend sierpnia w Kętrzynie i Giżycku. W piątek poprzedzający te wydarzenia (czyli 3 sierpnia), kilka maszyn miałoby polatać nad Ełkiem, a może nawet wylądować na jeziorze Ełckim. Na razie jednak dokładnie nie wiadomo, co za 43 tys. zł będzie oferowane ełczanom, więc komisja sportu zawnioskowała o zdjęcie tego punktu ze zmian w budżecie w tym miesiącu, a do sprawy można będzie wrócić w czerwcu.
 
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który będzie miał pieczę nad powyższymi imprezami, zwrócił się także z prośbą o przesunięcie 40 tys. zł na zakup kilkuletniego samochodu osobowego. Użytkowane obecnie pojazdy wymagają ciągłych napraw, które kosztują coraz więcej. Nowsze auto ma przynieść oszczędności w tym temacie.