Zmiany dla wyborców

2012-12-17 06:30

 

Co prawda do kolejnych wyborów samorządowych jeszcze dwa lata, to jednak już dzisiaj warto mieszkańców Ełku poinformować, co ich czeka w 2014 roku. O jednomandatowych okręgach wyborczych już na swoim blogu pisałem, ale na jutrzejszej sesji radni dopasują do nowych okręgów siedziby głosowania. Choć nie jestem przekonany, że „dopasują” to trafne słowo.
 
Przez kilka ostatnich wyborów mieszkańcy zdążyli się przyzwyczaić do miejsca głosowania. Teraz niektórzy będą musieli się uczyć od nowa. Zaskoczeni mogą być np. mieszkańcy ulicy Orzeszkowej (numery od 21 do końca), czy też Chopina. Do tej pory głosowali w Szkole Podstawowej nr 2, a w następnych wyborach samorządowych radnych miasta, powiatu i prezydenta Ełku wybierać będą w… Ełckim Centrum Kultury.
 
Sporo zmieni się także dla wyborców z ulic Kościuszki, Żeromskiego, Szkolnej, Targowej, a także części ulic Wojska Polskiego, Pięknej i Kilińskiego. Ich nową siedzibą głosowania będzie Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Parkowej. Na pewno niezbędna będzie szczegółowa informacja, skierowana do każdego mieszkańca, aby nie zagubił się w drodze na wybory.